KOMUNIKAT W SPRAWIE NABORU WNIOSKÓW 21/01/2021
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w ramach ogłoszonego w dniu dzisiejszym naboru 21/01/2021.
Uzyskanie wsparcia w ramach obecnego uniemożliwia przedsiębiorcy aplikowanie w ramach kolejnych konkursów. Powyższe ograniczenie nie wyklucza z aplikowania przedsiębiorców, którzy w ramach wcześniejszych umów o wsparcie (zakontraktowanych w wyniku konkursów 01/09/2017-19/06/2020) nie wykorzystali jeszcze w 100% przewidzianego limitu kwoty wsparcia.
Przedłożenie oryginału podpisanego wniosku w wersji papierowej wymagane będzie dopiero na etapie sporządzania umowy wsparcia. Na etapie aplikacji przedsiębiorca winien przesłać na wskazany w Regulaminie adres mailowy skan powyższego dokumentu. Moment wpływu powyższego skanu traktowany będzie jako moment złożenia wniosku o wsparcie.
Przyjmowanie wniosków zaczynamy od 22 lutego br. Jednak ze względu na fakt, iż do wsparcia dopuszczone zostaną wyłącznie wnioski złożone w oparciu o Diagnozy potrzeb rozwojowych sporządzone przez konsultantów Operatora/Partnerów projektu lub w ramach Działania 2.2 PO WER, już dziś zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową i w przypadku braku diagnozy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego z konsultantami celem jej jak najszybszego wykonania. Dane kontaktowe podane zostały w Ogłoszeniu o naborze.
Dofinansowanie jest możliwe na usługi rozwojowe zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych dostępnej pod adresem https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/, której to Administratorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. W związku z panującą pandemią, która wpływa znacząco na rynek szkoleniowy, zaleca się śledzenie na bieżąco komunikatorów na przedmiotowej stronie w zakresie ewentualnych rekomendacji w zakresie zdalnej i stacjonarnej formy świadczenia usług rozwojowych.
Prosimy o zwrócenie uwagi na koszt wybranej usługi rozwojowej, w stosunku do innych podobnych usług zarejestrowanych w BUR. Informujmy, że Operator ma prawo podważyć zasadność wysokości poniesionych kosztów na usługę rozwojową i obniżyć kwotę refundacji w przypadku, gdy cena usługi w przeliczeniu na godzinę jest rażąco wyższa niż ceny podobnych lub tożsamych usług dostępnych w BUR.